června

Ebeni, Jelen a řada volnočasových, zábavních i gastronomických akcí během června na Střeláku

Během června se návštěvníci mohou mimo jiných těšit na hudební koncerty v podání kapely Jelen, Bratrů Ebenů či zpěvačky Radůzy.  Na programu však budou i gastronomické a taneční akce, tvořivé dílny a logické hry pro děti, rodinný volnočasový festival i veletrh sociálních služeb.

Hned na začátku 2. června své diváky potěší sympatická parta Jelen. Na Velké scéně je pak 9. června vystřídá trio Bratři Ebenové, jež se rovněž řadí k pravidelným hudebním hostům na Střeleckém ostrově. A těšit  je se možné i na koncert zpěvačky Radůzy 23. června, která si na společné pódium přizvala Anetu Langerovou, Jana Ungera a Justina Lavashe.

Kromě samostatných koncertů se v samotném srdci Prahy v průběhu června pořádají i další různorodé akce. První neděli června se Střelecký ostrov kupříkladu promění v tvůrčí dílnu díky konání Festivalu kreativního a logického hraní Praha (5. června.). Dále proběhnou i gastronomicky a tanečně laděné akce Seafood Festival Praha 2016 (12. června.) a Latino Food Festival Praha 2016 (19. června.). Poslední víkend v měsíci bude zase patřit tradičnímu United Islands of Prague 2016.

16. června dále čeká 3. ročník Veletrhu poskytovatelů sociálních služeb, v rámci něhož se představí organizace působící v neziskovém sektoru a tematicky pro rodiny s dětmi nebude chybět ani kulturní program.  Podobně jako v předchozích letech se bude konat Áčkofest – tak trochu jiný festival pro rodiny s dětmi, který se letos uskuteční 18. června a nabídne pohybové, hudební a tvořivé dílny, divadelní představení s koncerty a další zábavou.