bára basiková

Bára Basiková a Kamil Střihavka znovu spolu kvůli Ženské na vrcholu

Bára Basiková a Kamil Střihavka nazpívali ústřední píseň Tohle není pláč k novému českému filmu Ženská na vrcholu v hlavní roli s Annou Polívkovou, Martinem Dejdarem a Markem Němcem. Hudbu k písni napsal Michal Pavlíček, který jak s Bárou Basikovou, tak s Kamilem Střihavkou spolupracuje dlouhodobě.

„Jsme s Michalem tak zvláštně propojení. Fungujeme spolu snad už třicet let a on za tu dobu napsal řadu filmových melodií, které jsem nazpíval. Takže ani tady mě přemlouvat nemusel,“ vysvětlil Kamil Střihavka. „Film jsem sice ještě neviděl a kvůli koncertu se bohužel nedostanu ani na premiéru, ale už jen kvůli této písni, kterou otextoval Jan Sahara Hedl, a která mi přirostla k srdci, na něj se ženou určitě zajdeme,“ dodal. K filmům má totiž obecně velmi kladný vztah. „Jsem ten největší filmový fanoušek, já jsem se v kině i narodil! Bydleli jsme totiž s rodiči v kině, a když jsem byl malý, táta mi vždycky říkal: Ty jsi takovej kinográfek. Doma mám dneska na pět tisíc filmových titulů,“ dodal zpěvák.

To Bára Basiková zná i tvorbu režisérky filmu Ženská na vrcholu Lenky Kny. „ Lenka točí hezké filmy, křehké, romantické, někdy s happy endem, a to je žánr, který dnes všichni potřebujeme. Tohle je laskavá komedie, nádherně obsazená, a takové filmy mě baví,“ svěřila se zpěvačka.

I ona s autorem písně Michalem Pavlíčkem spolupracuje dlouhodobě. „Michal mě objevil už někdy v polovině osmdesátých let při koncertu naší kapely Precedens. Hned se mi ozval a od té doby spolu s přestávkami spolupracujeme dodnes. Známe se dobře, inspirujeme se, uznáváme se navzájem, je mezi námi absolutní důvěra. Nazpívala jsem s ním už řadu písní do filmů animovaných, kreslených i loutkových, do reklam, ale i scénickou muziku pro divadelní představení,“ řekla Basiková s tím, že za svůj životní vrchol považuje svoje děti. „Na vrcholu jsem se cítila vždycky, když jsem porodila některé ze svých dětí. Toho si v životě cením nejvíc,“ dodala.